Aukční den 73
V neděli 30. listopadu 2014 se na pražském Žofíně od 13. hodin uskuteční již tradiční společný podzimní Aukční den Aukční galerie Kodl a Aukční síně Vltavín.
Sběratelům umění bude nabídnuto přes 450 uměleckých děl s celkovou vyvolávací cenou téměř 83 milionů korun. O největší překvapení aukce a zaútočit na top 10 nejvýše vydražených českých obrazů se může postarat naprosto unikátní, výsostně galerijní, mnohokrát vystavovaná a reprodukovaná, vrcholně surrealistická práce malířky Toyen „Sen“, datovaná rokem 1937, začínající se vyvolávat na 12 milionech korun či zcela raritní, ojediněle se vyskytující Fillovo „Zátiší“, reprezentující období analytického kubismu.
Mimořádným artefaktem je rovněž i vynikající poválečný obraz Josefa Šímy Metamorfóza IV s 3,9 miliony korun, velkoformátové plátno Racek letící do snu od nejdražšího českého žijícího autora Theodora Pištěka, startující na 2,5 milionech korun či raná práce průkopníka české abstraktní malby Václava Boštíka, začínající na 2,1 milionech korun. Český surrealismus je dále zastoupen výrazným solitérem Františkem Janouškem, jeho Žena před zrcadlem začíná na ceně 1,7 milionu korun, poválečnou, sugestivní prací Toyen, Beze stop za 3 miliony korun či dvěma pracemi Františka Muziky.
České 19. století je zastoupeno excelentní meditativní malbou Samota od Jakuba Schikanedera za 3,5 miliony korun, dále trojicí Brožíkových obrazů; Kometa, Faraonova dcera a Husopaska, řadící tato díla k vrcholům tehdejším figurální malby, či unikátní práce Beneše Knüpfera Nejistá kořist. Opominout nelze ani naprosto svrchovanou ukázku českého romantismu, dílo Josefa Navrátila Krajina s horskou pilou dražící se za 1 milion korun a práci Víra, Naděje a Láska od na českém trhu zcela ojedinělého autora Františka Tkadlíka.
Nejen sběratele a investory, ale také širší veřejnost jistě zaujme rovněž hned trojice Špálových obrazů; Hrad Kost za 1,25 miliony korun, Kytice pivoněk za 1 milion korun a Hotel Praha s vyvolávací cenou 400 000 tisíc korun a dále také dvě excelentní malby Josefa Čapka, lyrická práce Touha za 1,5 milionu korun a krásná optimistická malba Hra začínající na 2 milionech korun.
1 250 000 Kč
Dosažená cena:
1 620 000 Kč
1 000 000 Kč
Dosažená cena:
1 680 000 Kč
400 000 Kč
Dosažená cena:
840 000 Kč
3 500 000 Kč
Dosažená cena:
6 720 000 Kč
3 000 000 Kč
Dosažená cena:
4 800 000 Kč
1 100 000 Kč
Dosažená cena:
2 640 000 Kč
5 500 000 Kč
Dosažená cena:
8 760 000 Kč
1 700 000 Kč
Dosažená cena:
2 400 000 Kč
2 500 000 Kč
Dosažená cena:
3 480 000 Kč
1 500 000 Kč
Dosažená cena:
2 040 000 Kč
1 000 000 Kč
Dosažená cena:
1 560 000 Kč
1 000 000 Kč
Dosažená cena:
1 440 000 Kč
1 200 000 Kč
Dosažená cena:
1 560 000 Kč
400 000 Kč
Dosažená cena:
492 000 Kč
340 000 Kč
Dosažená cena:
468 000 Kč
3 900 000 Kč
Dosažená cena:
4 920 000 Kč
200 000 Kč
Dosažená cena:
276 000 Kč
800 000 Kč
Dosažená cena:
1 920 000 Kč
170 000 Kč
Dosažená cena:
300 000 Kč
300 000 Kč
Dosažená cena:
564 000 Kč
550 000 Kč
Dosažená cena:
660 000 Kč
450 000 Kč
Dosažená cena:
780 000 Kč
200 000 Kč
Dosažená cena:
456 000 Kč
280 000 Kč
Dosažená cena:
336 000 Kč
240 000 Kč
Dosažená cena:
288 000 Kč
350 000 Kč
Dosažená cena:
468 000 Kč
2 000 000 Kč
Dosažená cena:
3 840 000 Kč
1 000 000 Kč
Dosažená cena:
1 920 000 Kč
1 100 000 Kč
Dosažená cena:
1 560 000 Kč
650 000 Kč
Dosažená cena:
960 000 Kč
380 000 Kč
Dosažená cena:
600 000 Kč
400 000 Kč
Dosažená cena:
1 020 000 Kč
550 000 Kč
Dosažená cena:
780 000 Kč
450 000 Kč
Dosažená cena:
840 000 Kč
400 000 Kč
Dosažená cena:
720 000 Kč
280 000 Kč
Dosažená cena:
336 000 Kč
150 000 Kč
Dosažená cena:
276 000 Kč
150 000 Kč
Dosažená cena:
336 000 Kč
90 000 Kč
Dosažená cena:
180 000 Kč
12 000 000 Kč
Dosažená cena:
16 320 000 Kč
400 000 Kč
Dosažená cena:
516 000 Kč
200 000 Kč
Dosažená cena:
276 000 Kč
350 000 Kč
Dosažená cena:
420 000 Kč
180 000 Kč
Dosažená cena:
444 000 Kč
450 000 Kč
Dosažená cena:
720 000 Kč