Auction day 62
Bidding starts: 4/26/2009, 12:00 | Bidding ends: 4/26/2009, 12:00 | Live auction: 4/26/2009, 10:00
Na aukčním dnu, který se konal 26. dubna 2009 již tradičně na pražském Žofíně, nabídla Aukční galerie Kodl obrazy, kresby, grafické listy a plastiky za vyvolávací ceny v celkové výši 15 milionů korun.Celkově bylo vydraženo 83% nabízených položek, konečná dosažená cena byla v souhrnné výši 20 milionů korun.Rekordní byly i některé dosažené ceny:Rudolf Kremlička, „Přívoz v Tróji“, olej na plátně, okolo 1912, sign. vpravo dole, rozměry 48x60 cm, dosažená cena: 2 600 000,- KčVáclav Špála, „U Berounky“, olej na plátně, dat. 1926, sign. vpravo dole, rozměry 65x81 cm, dosažená cena: 2 000 000,- KčMaximilan Haushofer, „Návrat ze sokolnického lovu“, olej na plátně, sign. vlevo dole, rozměry 96x133 cm, dosažená cena: 1 500 000,- KčVáclav Brožík, „Praporečník“, olej na dřevě, 1893, sign. vpravo dole, rozměry 80x59,5 cm, dosažená cena: 1 100 000,- KčVáclav Špála, „Zátiší s košíkem ovoce“, olej na plátně, dat. 1928, sign. vlevo dole, rozměry 38x46 cm, dosažená cena: 700 000,- KčAlfons Mucha, „Příjezd maharadžův“, komb. tech., kvaš, akvarel a tužka, na papíře, sign. vpravo dole, rozměry 48x35, dosažená cena: 550 000,- Kč
Auction lots
(1860–1939) The Arrival of Maharaja
Starting price:
250,000 CZK
Final price:
660,000 CZK
(1860–1939)
The Arrival of Maharaja
250,000 CZK
Final price:
660,000 CZK
(1885–1946) The Still life with Basket of Cherries
Starting price:
380,000 CZK
Final price:
840,000 CZK
(1885–1946)
The Still life with Basket of Cherries
380,000 CZK
Final price:
840,000 CZK
(1811–1866) Return from falcon-hunting
Starting price:
1,100,000 CZK
Final price:
1,800,000 CZK
(1811–1866)
Return from falcon-hunting
1,100,000 CZK
Final price:
1,800,000 CZK
(1851–1901) The Standard-bearer
Starting price:
350,000 CZK
Final price:
1,320,000 CZK
(1851–1901)
The Standard-bearer
350,000 CZK
Final price:
1,320,000 CZK
(1886–1932) The Ferry in Troja
Starting price:
1,100,000 CZK
Final price:
3,120,000 CZK
(1886–1932)
The Ferry in Troja
1,100,000 CZK
Final price:
3,120,000 CZK
(1885–1946) Next to The Berounka river
Starting price:
1,000,000 CZK
Final price:
2,400,000 CZK
(1885–1946)
Next to The Berounka river
1,000,000 CZK
Final price:
2,400,000 CZK